LinkedIn

Każdego roku przełom maja i czerwca dla specjalistów branży kolejowej oznacza specjalistyczną konferencję Euro-Žel, organizowaną przez Uniwersytet w Żylinie.  W tym roku, w dniach 26 – 27 maja odbyła się 18 edycja tej konferencji pod tytułem „Ożywienie ekonomii – nowe wyzwanie dla kolei”.

Konferencja była podzielona na dwa bloki tematyczne, „Eksploatacja i ekonomia transportu kolejowego” i „Zarządzające, informatyczne i komunikacyjne technologie w transporcie”, a więc i nasze referaty koncentrowały się na tych dwóch zagadnieniach. W tym roku NASZA delegacja liczyła osiem osób, z których sześć aktywnie prezentowało systemy SYMOZA, CSV, SIMON, KASO, DOMIN i kompleksowe rozwiązanie SI Cargo dla przewoźnika towarowego.
Tematami prezentacji innych uczestników były przede wszystkim techniczne rozwiązania dla kolei (jak urządzenia diagnostyczne czy systemy satelitarne GNSS), pozycja przewoźników  w środowisku konkurencyjnym oraz nowe innowacyjne rozwiązania (transport intermodalny) lub bardzo interesujący temat sprzedaży tras pociągów towarowych w formie aukcji.
Całościowo konferencja jak zawsze wzbogaciła specjalistów naszej firmy o szereg ciekawych kontaktów z firm partnerskich oraz wiele innowacyjnych pomysłów.