LinkedIn

W dniach 19 – 20 maja 2016 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji logistycznej SpeedCHAIN Slovakia.  OLTIS Group wsparł wydarzenie, zostając partnerem konferencji.

Podczas dwudniowej konferencji pod hasłem „Logistyka: wyzwania i rozwiązania” poruszono wiele interesujących tematów.  W pełnej sali można było usłyszeć słowa o sukcesach słowackiej logistyki, która potrafiła wykorzystać europejskie możliwości.  W trzech sekcjach przygotowano wyczerpujący przegląd najważniejszych tematów współczesnej słowackiej logistyki i jej integracji w ramach przestrzeni logistycznej Europy środkowej i wschodniej.  Z referatów można było dowiedzieć się o zapotrzebowaniu na wysokiej jakości kształcenie, szybszym rozwoju infrastruktury transportowej i logistycznej, stopniowym usuwaniu przeszkód prawnych w przedsiębiorczości, ale również o walce z przestępczością i innymi negatywnymi czynnikami, które obiektywnie hamują potencjał szybszego wzrostu gospodarki słowackiej.   Na ryzyka związane z otwarciem granic zwrócił uwagę František Komora, prezydent Związku Logistyki i Spedycji Republiki Słowackiej, który jednocześnie moderował program popołudniowy pierwszego dnia konferencji.

Sekcje podzielone tematycznie umożliwiły uczestnikom wysłuchać referatów czołowych słowackich i zagranicznych specjalistów z poszczególnych dziedzin gospodarki, ale również zadać całą serię pytań i uczestniczyć w kilku dyskusjach panelowych. I właśnie fora dyskusyjne wypełniły większość czasu przed rozpoczęciem wieczornego programu towarzyskiego, którego celem między innymi było umożliwienie zawodowego networkingu.

Interesujący referat na temat „Efektywne narzędzia dyspozytora do planowania transportu” wygłosił w sekcji „Innowacyjne rozwiązania logistyczne – logistyka na miarę” pan Radomír Bača, menedżer handlowy należącej do holdingu OLTIS Group firmy CID International.

Okazją do spotkania z klientami była również wystawa, w której wzięli udział przedstawiciele OLTIS Group. Na swoim stoisku zaprezentowali szeroką paletę produktów dla logistyki i magazynów.

 

Speedchain1 Speedchain2 Speedchain3 Speedchain4 Speedchain6 Speedchain7