LinkedIn

W dniach 21‒25 września 2009 w Sztokholmie odbył się 16 Światowy Kongres i Wystawa ITS (Intelligent Transport System & Services). OLTIS Group, reprezentowana przez spółkę-córkę JERID, przedstawiła swój wkład w sektor techniczny skierowany na efektywność przewozów na długich dystansach, z podziałem na 4 rodzaje transportu, 4 różne spojrzenia.

Firma JERID zaprezentowała się w sekcji transport kolejowy, pozostali trzej prelegenci omawiali transport morski i drogowy. Wykład na temat monitoringu wagonów w Europie i Azji ze wsparciem projektów E-RailMap oraz ERWIN wywołał zainteresowanie uczestników podczas dyskusji panelowej. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że w Europie brakuje systemu, który miałby zastosowanie w efektywnym planowaniu transportu, z wykorzystaniem 4 jego sposobów (kolejowego, drogowego, morskiego i powietrznego).

W tym ważnym wydarzeniu wzięło udział ponad 8000 uczestników z 60 krajów świata. Więcej informacji o kongresie znajdziecie Państwo na: http://www.itsworldcongress.com.