LinkedIn

Dobiegła końca trwająca od października 2009 r. implementacja systemu informatycznego NEWSPED w firmie CARGOSPED. Operator logistyczny z grupy PKP Cargo SA, który świadczy usługi spedycyjne i logistyczne w zakresie przewozów kolejowych, szukał kompleksowego systemu obejmującego cały proces spedycyjny.

NEWSPED, produkt firmy JERID, spólki córki OLTIS Group, jest systemem informatycznym do obsługi procesu spedycyjno-przewozowego, od ewidencji ofert, przez awizowanie, wyliczenie cen dostawcy i odbiorcy, import i kontrole faktur dostawcy, fakturowanie odbiorcy, po połączenie z programem. Posiada również rozszerzone moduły dla agencji celnej i ma przygotowany interfejs dla terminali kontenerowych oraz rozbudowane narzędzia do tworzenia kompleksowych statystyk i raportów, przygotowane specjalnie dla branży TSL.

Wdrożenie przebiegało w kilku etapach, I etap zakończył się z sukcesem w styczniu 2010, do eksploatacji oddano kilka podstawowych modułów, w tym awizacja, przesyłki i fakturowanie.
Od 1 stycznia 2011 Cargosped obsługuje wszystkie procesy spedycyjne w systemie NEWSPED na 40 stanowiskach pracy we wszystkich 10 oddziałach.

Wdrożeniem NEWSPED Cargosped rozpoczął proces informatyzacji, który ma zamiar kontynuować w 2011 roku.