LinkedIn

Wyszukiwarka połączeń IDOS została uznana za najlepszą wśród 12 projektów, które wzięły udział w konkursie Komisji Europejskiej na najlepszy planer podróży.

Ministerstwo transportu cieszy się z tej nagrody. Doceniamy, że właśnie w Czechach mamy program tak wysokiej jakości, którego zalety teraz potwierdziła Unia Europejska – powiedział rzecznik prasowy ministerstwa transportu – Martin Novák, który podkreślił, że IDOS jest łatwy w obsłudze i dostępny dla pasażerów, przez co wspiera transport publiczny.

Wygodne podróżowanie po Europie z wykorzystaniem transportu publicznego jest jednym z priorytetów Siima Kallasa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, odpowiedzialnego za transport. Kallas ogłosił konkurs na najlepszą i najbardziej przyjazną wyszukiwarkę połączeń na przełomie zeszłego i obecnego roku.

Zwycięzcą w kategorii „Istniejący planer podróży”, umożliwiający zaplanowanie podróży w kilku krajach europejskich, z wykorzystaniem wielu środków transportu, został czeski projekt IDOS (Informační dopravní systém), którego twórcą i operatorem, na zlecenie czeskiego ministerstwa transportu, jest Chaps s.r.o., spółka-córka holdingu OLTIS Group.
Głosowanie, w których o względy użytkowników ubiegało się 12 projektów europejskich, trwało od grudnia 2011 do połowy stycznia 2012.

Stronę internetową IDOS, która wygrała ex aequo z włoską wyszukiwarką Trenitalia, miesięcznie odwiedza nawet 66 milionów użytkowników.

Przedstawiciele firmy CHAPS odbiorą nagrodę na posiedzeniu komisji transportu Parlamentu Europejskiego 26 marca 2012.