LinkedIn

W dniach 23-26 września 2014 odbyła się w Berlinie już dziesiąta edycja InnoTrans – największych targów poświęconych technologiom transportowym. Tradycyjnie wzięły w nich udział w  charakterze wystawców firmy członkowskie skupione w OLTIS Group, których wspólna ekspozycja znajdowała się w hali 4.1, stoisko 306, wśród takich czołowych dostawców przemysłu kolejowego, jak Hacon, Huawei, Kapsch itp.   

Obecność na targach była dla nas ważna, zarówno ze względów handlowych, jak i merytorycznych. Dowodem jest seria spotkań, które nasi przedstawiciele odbyli z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami, partnerami ze sfery akademickiej czy organizacji międzynarodowych.

Była to również okazja do wzbogacenia wiedzy o aktualnych trendach rozwojowych w europejskim kolejnictwie, o najważniejszych konkurentach z branży technologii informatycznych dla transportu, a także o nowościach z branży pojazdów kolejowych.

Z wielkim zainteresowaniem przyjęto informację o dołączeniu firmy OLTIS Group do prac nad wspólną inicjatywą technologiczną SHIFT²RAIL, która została zatwierdzona na mocy rozporządzenia Rady UE 642/2014 w czerwcu bieżącego roku i w ramach której w okresie 2015-2020 zostanie wydanych 920 milionów EURO na badania kolejowe i innowacje, między innymi dzięki współpracy z Komisją Europejską.

Inicjatywie SHIFT²RAIL będzie poświęcona istotna część konferencji międzynarodowej o nowych technologiach w kolejowym transporcie towarowym IRFC (International Rail Freight Conference). Problematyka badań kolejowych i innowacji zagości również na konferencji ERRIC (European Railway Research and Innovation Conference). Oba wydarzenia OLTIS Group organizuje jednocześnie 18-20 marca 2015r. w Pradze.