LinkedIn

KONFERENCJA zorganizowana przez OGÓLNOPOSKIE STOWARZYSZENIA PRZEWOZNIKÓW DROGOWYCH „GALICJA”

Tęgoborze 5-6.09.2014r. Hotel ** Litwiński

Jesienne spotkania w Tęgoborzu już na stałe zagościły w kalendarzach  przewoźników drogowych z południa Polski. Tegoroczne związane było z  obchodem 10-lecia działalności organizatora – Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych Galicja.

GORĄCE TEMATY KONFERENCJI -Odnowienie licencji. Tematem, który  przewijał się przez cały czas, czyli aktualne warunki odnowienia  licencji, długi okres oczekiwania na nią i wiążące się z tym  konsekwencje dla przewoźników. Z tematem tym związane były aż dwa  wystąpienia. O „Gwarancjach finansowych, jako warunku uzyskania licencji przewoźnika” obszernie mówił o tym dyrektor Biura Prawnego OZPTD Maciej Wroński. Wśród grona zaproszonych gości był dr Paweł Lesiak z SGH   „śpiewający wykładowca”, który rozpoczął konferencję wykładem na temat  korzyści społecznych i gospodarczych funkcjonowania transportu drogowego  ładunków. O nienajlepszym traktowaniu branży mówił ze swadą, sypiąc  przykładami.

Niestety nie dopisali Przedstawiciele Sejmu, którzy  mieli wziąć udział w dyskusji. Ich nieobecność tłumaczono ważnym  głosowaniem. Do Tęgoborza dotarł jedynie Andrzej Gut-Mostowy z PO, a na  początku posiedzenie był też obecny senator PiS Stanisław Kogut,  pochodzący z Nowosądecczyzny. Mówił on o braku odpowiedzialności  urzędników i nie docenieniu przez nich roli transportu drogowego dla  gospodarki. Był on też jedną z wielu osób, które apelowały o  sprawiedliwe traktowanie przewoźników – jak partnerów przynoszących  Skarbowi Państwa dochód. Często też podkreślano, że polskie firmy  transportowe w 96,4% procentach opanowały rynek niemiecki, jednak –  częściowo z własnej winy, jak podkreślał dyr. Departamentu Transportu  Drogowego w MTBiGM Andrzej Bogdanowicz – mają tam złą opinię, głównie ze względu na zły stan taboru. Na spotkaniu cały czas obecni byli  przedstawiciele ukraińskich przewoźników.

Uczestnicy mogli  zapoznać się z najnowszą ofertą firm VOLVO, SCANIA, MAN, RENAULT TRUCKS, MERCEDES,DAF, których to ciężarówki brylowały na swoistym parkiecie  hotelu Litwiński. Po raz pierwszy OLTIS Polska miał przyjemność być  partnerem tej imprezy. Mieliśmy okazje odbyć wiele interesujących  rozmów, nawiązać nowe kontakty i umówić prezentacje naszych systemów dla zainteresowanych firm.

Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko dziękujemy!

122515 (2)

143228 125034