LinkedIn

przez UNIFE – projektu SHIFT2RAIL związanego z nowym programem badawczo-innowacyjnym UE – HORIZON 2020, który został zastąpiony przez JTI – Joint Technology Initiative.  Celem tej inicjatywy jest wdrożenie europejskich celów 2020 – inteligentnego, zrównoważonego wzrostu wszystkich dziedzin transportu. Projekt SHIFT2RAIL koncentruje się na rozwijaniu transportu kolejowego za pomocą stopniowych innowacji środków transportu, transportu towarowego, systemów zarządzania transportem i infrastrukturą kolejową. Więcej o projekcie TU.

W lutym 2013 po złożeniu podpisu pod Memorandum o współpracy członków UNIFE, OLTIS Group a.s. stał się stowarzyszonym członkiem SHIFT2RAIL.  Będzie brać udział w grupach tworzących rozwiązania IT dla łatwo dostępnego transportu osobowego koleją (IP 4) i technologie dla zrównoważonego i atrakcyjnego europejskiego transportu towarowego (IP5).

Ze względu na swoje zaangażowanie w tym projekcie OLTIS Group ma okazję nie tylko do budowania oblicza technologii kolejowych, ale może również by być na bieżąco w przygotowanych rozporządzeniach, zmianach prawnych i dowiadywać się o najnowszych trendach. Ma to oczywiście duży wpływ na produkty i usługi oferowane klientom.