LinkedIn

 

W sobotę 17 września nasza firma z wielką przyjemnością została patronem drzewa nr 13 – lipy szerokolistnej, którą posadziliśmy przy kapliczce w miejscowej części Nowych Sadów w Ołomuńcu w ramach nowo powstającego Parku Miłości i Przyjaźni. Burmistrz Miroslav Žbánek, zastępca burmistrza Otakar Štěpán Bačák i prezes zarządu Fundacji Malý Noe pan Jaroslav Strejček otworzyli całe wydarzenie przemówieniem otwierającym. Następnie dzieci z domu dziecka w Ołomuńcu wystąpiły ze swoim programem muzycznym, a obecni przedstawiciele gminy i Fundacji Malý Noe wręczyli podziękowania patronom drzew. Po pokazie sadzenia drzewa przez profesjonalną firmę nastąpiło właściwe sadzenie. Łopatę wbił za nas Standa Koutný, dyrektor Segmentu Marketingu, pomagała też Jarka Pechová, szefowa HR.

Imprezę wsparło miasto Ołomuniec i Fundacja Malý Noe, która pomaga zwłaszcza dzieciom z regionu Ołomunieckiego. Miasto Ołomuniec przygotowało teren wokół kaplicy Niepokalanego Poczęcia Panny Marii w Nowych Sadach do zasadzenia parku. Fundacja Malý Noe przystąpiła do tego projektu z propozycją zaoferowania obywatelom, firmom, szkołom, stowarzyszeniom itp. możliwości zostania patronem drzewa w parku. Patron mógłby sam zasadzić swoje drzewo – z rodziną, dziećmi lub kolegami z pracy, a jednocześnie swoją darowizną finansową zapewnić pomoc potrzebującym dzieciom. Wszyscy możemy obserwować, jak drzewa rosną i tworzą dojrzały park, który nada tej części miasta nowe oblicze. W ten sposób Fundacja Mały Noe posadziła już 5 sadów z łączną liczbą 348 drzew w różnych lokalizacjach.

Z radością włączyliśmy się w tę współpracę i przyczyniliśmy się do powstania nowej zielonej przestrzeni w mieście, a jednocześnie pomogliśmy dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji społecznej i medycznej. Życzymy, aby nasze i inne drzewka rosły i sprawiały radość przechodniom.