LinkedIn

Firmy OLTIS Group i JERID uczestniczyły w piątej edycji Dni Kolei (Zilele Feroviare), które odbywały się w Bukareszcie 5. i 6. września 2010 roku. Dni Kolei odbywają się w Rumunii i należą do bardzo ważnych wydarzeń w tej dziedzinie i spotykają się na nim przedstawiciele krajowych i zagranicznych firm kolejowych i organizacji.

W tym roku edycja miała podtytuł Wider Black Sea Area Railway Summit – Towards a Profitable Railway Sector in the Wider Black Sea Area z celem zwrócenia się na rynek kolejowy w 28 krajach  – od Polski po Uzbekistan i od Rosji aż po Grecję.

Pierwszy dzień odbył się wspólnie dla wszystkich uczestników, w drugim dniu podzielono uczestników na 3 panelowe sekcje – Infrastruktura, Operatorzy Kolejowi, Transport Publiczny. Jedną z części wydarzenia była wystawa wozów kolejowych na dworcu kolejowym Bukareszt Północ (Bucuresti Nord) i wizyta w centrum metra w Bukareszcie (Metrorex). W spotkaniu na szczycie wzięło udział ponad 200 specjalistów z branży kolejowej.

Firma OLTIS Group i JERID zapreznetowały się w ramach wspólnej wystawy firm czeskich pod patronatem ACRI i wsparcia Ambasady Republiki Czeskiej w Rumunii.

Oprócz firm prezentujących się w ramach  wspólnej wystawy ACRI (Bonatrans, VUZ, Dako CZ, První signální, ČD Telematika, Moravia Steel, Škoda Vagonka, ZKL and OLTIS Group) w spotkaniu wzięła udział firma AŽD.