LinkedIn

Również w tym roku nasza firma zdecydowała się wesprzeć swoich pracowników w akcji Do pracy na rowerze. Wyzwanie, zgodnie ze swoją nazwą, przeznaczone jest dla wszystkich niezmotoryzowanych podróży do i z pracy. Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na sytuację home office, zrobiono wyjątek dla rejestrowania wycieczek i spacerów po okolicy. W wydarzeniu wzięło udział ponad 22 000 uczestników z całego kraju. W porównaniu do poprzednich lat odnotowaliśmy wzrost uczestników z naszej firmy. W 2019 roku wzięło udział 37 z nas (przejechaliśmy i przejechaliśmy łącznie 14 999 km), rok później 47 (łącznie 19 747 km), w tym roku było nas już 55 zawodników (łącznie 23 923 km)! W tym roku po raz pierwszy dołączyła drużyna z Bratysławy poprzez rejestrację pod ołomuniecką centralą.

Akcję oficjalnie rozpoczęliśmy we wtorek 4 maja 2021 r. wspólnym śniadaniem online. Określiliśmy firmowe wyzwania, w których mogły uczestniczyć jednostki i zespoły, a przez cały maj rejestrowaliśmy nasze niezmotoryzowane podróże. Drugorzędnym, ale nie pozbawionym znaczenia faktorem w całym wyzwaniu jest to, że dane są zbierane z ruchu poszczególnych konkurentów po gminach i ich otoczeniu. Stowarzyszenie organizujące AutoMat wykorzystuje te dane w komunikacji z administracją miejską, policją i innymi instytucjami w zakresie budowy i łączenia chodników i ścieżek rowerowych w celu bezpieczniejszego poruszania się po gminach i nie tylko.

W piątek 18 czerwca 2021 r. połączyliśmy ogłoszenie wyników konkursów DPNK z firmowym spotkaniem sportowym w Baldovcu. Nagrody miały charakter sportowy lub płynny. Najważniejszą dyscypliną była Regularność Drużynowa. Wszystkie zespoły z regularnością powyżej 80% stanęły do ​​losowania pięknej niebieskiej hulajnogi Kostka Tour Max G5. W tym roku nasz najwytrwalszy sportowiec Aleš wylosował ołomuniecką drużynę:  Ruchem do zdrowia – Kristýna, Martin i Martin. Ta drużyna może korzystać z hulajnogi przez rok, a potem ten środek transportu „spada” na użytek macierzystego oddziału drużyny, tym razem w Ołomuńcu. Zeszłoroczna hulajnoga ma siedzibę w Pardubicach.

Po zeszłorocznym pięknym sukcesie całej firmy, kiedy centrala w Ołomuńcu zdobyła tytuł Cyklo-pracodawcy Republiki Czeskiej i Złotego Cyklo-pracodawcy, oddział w Ostrawie odniósł lokalny sukces: Cyklo-pracodawca roku w Ostrawie

Dziękujemy naszej firmie, która opłaciła wpisowe wszystkim uczestnikom oraz za piękne upominki na czele z hulajnogą. Cieszymy się  na przyszły rok.