LinkedIn

Powyższa konferencja skupiła się na konkretnych czynnikach, które w niedługim czasie będą miały wpływ na otoczenie biznesowe w związku z realizacją warunków strategii Europejskiego Zielonego Ładu.

Jego celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Dla większości z nas jest to synonimem bariery konkurencyjnej, którą my, Europejczycy, świadomie stawiamy przed sobą. Ambicją tej strategii jest całkowita zmiana obecnego kształtu przemysłu motoryzacyjnego, energetycznego, budowlanego, lotniczego i morskiego oraz rolnictwa.

Wykład Jana Kulhánka, dyrektora Vendor Finance & Full Service Leasing & Prague Branch w ČSOB Leasing, dał uczestnikom wyobrażenie o tym, jak trudno będzie w niedalekiej przyszłości finansować działania, które nie odzwierciedlają surowych europejskich norm środowiskowych. Jednocześnie wkład firm GS1 Czechy i ROSSMANN przedstawił możliwe sposoby osiągnięcia wyznaczonych celów metodą stopniowego doskonalenia i innowacji.

Wystąpienie eksperta ds. legislatywy europejskiej Ondřeja Krutílka, Sekretarza Generalnego ČESMAD Bohemia Vojtěcha Hromíře, Wiceministra Transportu na rzecz czystej mobilności Jana Bezděkovskiego czy prawnika ds. środowiska Deloitte Filipa Hlouška w panelu pt. „Jak przeżyc Green Deal” akcentowała konieczność pilnych zmian w strategiach wszystkich firm, które nie chcą w najbliższych latach stracić konkurencyjności na rynku europejskim. Celem jest systematyczne dążenie do takich form działalności, które pozwolą na stopniową redukcję negatywnych skutków dla środowiska.

Wiecej informacji: https://www.reliant.eu/technologicka/