LinkedIn

28.02.2012 w bratysławskim hotelu Gate One odbyła się 6 edycja konferencji „Logistyka 2012″, podczas której omawiano wzajemne relacje logistyki, transportu i magazynowania. Konferencja była okazją do spotkań top managementu firm transportowych, logistycznych i spedycyjnych oraz przedstawicieli firm i sieci handlowych.

Specjalistyczna część programu to dwa najważniejsze zagadnienia: pierwsze można scharakteryzować  jako: nowoczesne technologie magazynowania (wraz z terminalami przenośnymi, rozwiązaniami telematycznymi, metodą Pick by Voice itd.), z analizą case studies takich firm, jak: Volkswagen, Tesco Stores czy Rossmann. Druga grupa tematyczna to referaty dotyczące transportu i logistyki, przede wszystkim transportu intermodalnego (kontenerowego), który jest trzonem globalnej wymiany handlowej i jednocześnie najbardziej perspektywicznym segmentem dla kolei europejskich.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele OLTIS Group i OLTIS Slovakia, a firma OLTIS Slovakia była oficjalnym partnerem akcji. Przygotowała wykład na temat: „Rozwój centrów logistycznych i akceleracja ich potencjału z wykorzystaniem ICT”.

Udział naszych przedstawicieli umożliwił wymianę doświadczeń, opiniami oraz zdobycie wiedzy o aktualnych trendach na rynku logistyki i technologii informatycznych. Była to też przede wszystkim okazja do nawiązania nowych kontaktów dla przyszłej współpracy handlowej i specjalistycznej. Bardzo cenne były również konkretne doświadczenia z praktyki i możliwość wysłuchania case studies, zarówno z dziedziny logistyki, magazynowania, jak i przewozów intermodalnych.