LinkedIn

W Stambule (Turcja) w dniach 08-10.03.2012 odbyły się targi EURASIA RAIL (Eurasia Rail-Rolling Stock, Infrastructure & Logistics Exhibition), na których prawie 10 tysięcy odwiedzających miało możliwość zobaczenia w dwóch halach ekspozycji 170 wystawców z 20 krajów. Swoje krajowe pawilony przedstawiły takie państwa, jak Niemcy, Wielka Brytania, Czechy i Rosja.

Czeską reprezentację i wspólne stoisko zorganizowali CzechTrade, Izba Gospodarczy Republiki Czeskiej i ACRI, pod patronatem ambasady czeskiej w Ankarze i konsulatu generalnego w Stambule. Koszty uczestnictwa 17 czeskich firm, wraz z transportem, pokryła dotacja Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz program OPPI czeskiego ministerstwa przemysłu i handlu.

Celem firmy JERID, oprócz prezentacji produktów JERID i OLTIS Group, było nawiązanie współpracy zmierzającej do pozyskania partnerów i sponsorów na konferencję IRFC 2013. Udało się to zrealizować dzięki kontaktom z organizacjami tureckimi oraz kluczowymi przedstawicielami kolei rosyjskich.