LinkedIn

8. 7. 2019

Firma OLTIS Group, która jest jednym z wiodących dostawców systemów informatycznych dla transportu, spedycji i logistyki na naszym rynku, nieustannie rozszerza nie tylko ofertę swoich produktów, ale także i usług, których nie miała dotąd w swoim portfolio. Jednym z tych nowych działań jest otwarcie wypożyczalni jednostek GPS do śledzenia wagonów kolejowych i lokomotyw.

„Wielu naszych klientów zwróciło się do nas z prośbą o krótkoterminowy wynajem urządzeń GPS do śledzenia wagonów i lokomotyw. Była to przede wszystkim potrzeba śledzenia jednego konkretnego zamówienia przez ustalony okres czasu. Klienci nie chcieli kupować sprzętu, ponieważ nie byli pewni, czy wykorzystają go po zakończeniu zamówienia. Postanowiliśmy zatem otworzyć wypożyczalnię tych urządzeń. Uważamy, że jest to dobra okazja, aby rozszerzyć nasze usługi i zaspokoić potrzeby naszych klientów – mówi inż. Stanislav Kovář, manager sprzedaży w Czechach i na Słowacji w OLTIS Group.

W ramach wynajmu jednostek komunikacyjnych GPS można na krótko pożyczyć nowy model jednostki GPS na baterie z magnesami, co sprawia, że instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Pojemność baterii wystarcza minimalnie na 6 miesięcy pracy, co jest wystarczające dla pożyczek krótkoterminowych. Ustawiając okres wysyłania wiadomości z pozycją GPS, możliwe jest przedłużenie wytrzymałości urządzenia. Domyślne ustawienie przesyłania pozycji wynosi 15 minut. Nowa jednostka jest wyposażona w czujnik wstrząsów, dzięki czemu może przesyłać informacje o zderzeniach przekraczających ustawioną wartość, zazwyczaj 3 g, co odpowiada uderzeniu z prędkością 10 km / h w stojącą przeszkodę. Urządzenie posiada certyfikat ATEX klasy EX II 3G Ex ic IIA T4 Gc.