LinkedIn

W dniu 4. 6. 2020 r. odwiedziła OLTIS Group delegacja Miasta Ołomuńca w składzie: Burmistrz Mgr. Miroslav Žbánek, MPA, Zastępca Burmistrza Mgr. Matouš Pelikán, Kierownik Działu Strategii i Zarządzania Ing. Zdeněk Bogoč, z tego samego działu Ing. Martin Luňáček, oraz kierownik Działu Rozwoju Strategicznego Mgr. Dušan Struna oraz z Wydziału Komunikacji Medialnej, Promocji i Marketingu Mgr. Michał Folta. W wizycie wziął również udział Prezes Zarządu z ramienia Okręgowej Izby Gospodarczej Bc. Vlastimil Navrátil, MBA. Gości w siedzibie firmy przywitał Dyrektor Generalny firmy inż. Štefan Mestický, Dyrektor Wykonawczy Ing. Miroslav Fukan, Dyrektor Działu Systemów Sterowania inż. Jaroslav Kober i Dyrektor ds. Marketingu RNDr. Stanislav Koutný.

Tematem i celem wizyty była chęć poznania przez lokalne władze Grupy OLTIS. Goście zapoznali się z historią i działalnością firmy OLTIS, czyli głównie z rozwojem systemów informatycznych (IS) dla transportu, spedycji i logistyki i powiązanymi z tym usługami informatycznymi oraz pracą przy projektach europejskich w zakresie badań i rozwoju transportu kolejowego.

W trakcie wizyty goście obejrzeli siedzibę firmy, zajrzeli do DataCentrum (stanowiącego część infrastruktury krytycznej państwa) oraz zostali poinformowani o charakterze pracy 24 godzinnej w ServiceDesk. Goście byli bardzo zainteresowani wszystkim, czym się zajmuje firma i szybko rozwinęła się dyskusja na tematy związane z działaniami całej grupy. Na zakończenie wizyty doszło do wzajemnego porozumienia, na temat współpracy przy projekcie Smart City.

Byliśmy bardzo zadowoleni z komentarza Pana Burmistrza na jego stronie na FB:
„Ołomuniecka firma Oltis Group to jedno z najlepszych technologicznie miejsc pracy nie tylko w warunkach domowych. Firma, która mimo dużej ekspansji nigdy nie opuściła swojego „rodzinnego miasta”, dostarcza i zarządza systemami informatycznymi dla transportu publicznego drogowego i kolejowego, spedycji i logistyki w Czechach, Słowacji, Polsce i na Węgrzech, wciąż jeszcze z Ołomuńca. Ponadto jej projekty badawcze mogą wkrótce przeciąć się z agendą Ołomuńca jako Smart City. Z tą firmą, do której centrali zostaliśmy dzisiaj zaproszeni przez kolegów z magistratu zapoznałem się nie poprzez ich wysokiej klasy systemy zarządzania transportem, ale dzięki ich wrażliwości społecznej. Przedstawiciele firmy zgłosili się do nas w kwietniu, przekazując miastu setki bardzo skutecznych maseczek wykonanych ze specjalnej tkaniny. A to jeszcze nie wszystko – wspierają działalność charytatywną, współpracują z zakładami pracy chronionej, wspierają Wioski Dziecięce, przyczyniają się do rehabilitacji osób niepełnosprawnych… Jest to firma, która oprócz celu biznesowego czuje odpowiedzialność społeczną i przejmuje się tym, co się wokół niej dzieje. Doceniam to, dlatego podwójnie ucieszyło mnie dzisiejsze zaproszenie. 👍 “
Źródło: olomouc.eu