LinkedIn

W piątek 17.04.20 burmistrz Ołomuńca, Mirek Žbánek, otrzymał od firmy Oltis Group dar dla miasta o wartości pięćdziesięciu tysięcy koron. Było to 620 sztuk specjalnych maseczek ochronnych kategorii FFP2 z nanofiltrem, które następnie zostały przekazane głównie pracownikom służby zdrowia. Ołomuniec kontynuuje starania, aby zapewnić mieszkańcom miasta, zwłaszcza tym, którzy poruszają się w tzw. pierwszej linii maski i respiratory.
„Zastanawialiśmy się, jak możemy się przydać i ostatecznie zdecydowaliśmy się wesprzeć ludzi na pierwszej linii ” – powiedział Miroslav Fukan, dyrektor wykonawczy firmy Oltis, która produkuje oprogramowanie dla kolei. Według niego przekazane jednorazowe maseczki wychwytują do 95 procent wirusów i mają wytrzymałość do ośmiu godzin.
Burmistrz Mirek Žbánek potwierdził, że maseczki zostaną przekazane pracownikom służby zdrowia i pracownikom opieki społecznej. „Towary te nie będą się zbyt długo leżeć w magazynach sztabu kryzysowego” – powiedział burmistrz, który docenił dar. „Nagle zadzwonił do mnie Mirek Fukan, aby powiedzieć, że jakiś czas temu rozmawialiśmy na jakiejś akcji o społecznej odpowiedzialności biznesu i zapytał, czego potrzebujemy. Biorąc pod uwagę, że mamy respiratory i dezynfekcję z naszych własnych zasobów, zdecydowaliśmy się na maski ochronne”- opowiedział burmistrz Žbánek.
Materiał tekstylny użyty do masek został wyprodukowany przez firmę Nanogroup z Litvinova na zamowienie dyrektora marketingu Oltis Group, Stanislava Koutnego. Szycie wykonała firma z branży motoryzacyjnej.

OLTIS Group daroval rousky